Про ESRI


ESRI (Environmental Systems Research Institute-Інститут дослідження систем довкілля американська компанія, заснована в 1969 році, фундатор, безумовний лідер та найвідоміший розробник геоінформаційних систем. Згідно даних ARC Advisory Group компанія Esri домінує на світовому ринку ГІС та визнається провідним постачальником геоінформаційних технологій для більш ніж 10 галузей світової економіки, займає 43% ринку ГІС (у порівнянні з 11% -ю часткою другого за величиною світового постачальника).
Флагманом індустрії ГІС безумовно є корпорація ESRI і її лінійка програмного забезпечення. Історично, внесок ESRI в розвиток ГІС можна порівняти зі внеском Microsoft і Intel в розвиток комп'ютерів і ПО в цілому.
Широкий спектр розроблених ESRI різноманітних продуктів - ефективний інструментарій для рішення будь-яких повсякденних та стратегічних задач: від простого пошуку та ідентифікації об'єкту на карті до складного просторово-часового аналізу та моделювання й прийняття рішень на їх основі. Гнучка архітектура дозволяє максимально точно втілити бажання замовника, а використання принципу мультисистемної інтеграції – поєднання програмно-апаратних комплексів та систем візуалізації даних з розрахунковими системами, системами обліку та технологічного моніторингу суттєво підвищують ефективність та відкривають нові можливості.
Перші кроки у розробці геоінформаційних систем відносять до початку 1960-х років у Західній Європі, США та Канаді. До числа головних досягнень цього періоду в теорії ГІС можна віднести визначення принципових можливостей ГІС, в практичній сфері - розробку перших великих ГІС. Наймасштабнішою і успішної з них була Canada Geographic Information System (CGIS) - Географічна Інформаційна Система Канади, розроблена під керівництвом відомого англійського географа Роджера Томлінсона (Roger Tomlinson). Завданнями даної ГІС були картографування земельних ресурсів Канади з їх подальшою класифікацією.
Великий внесок в даний період внесла також заснована Говардом Фішером (Howard Fisher) в Массачусетському технологічному інституті Harvard Laboratory for Computer Graphics & Spatial Analysis - Гарвардська лабораторія комп'ютерної графіки та просторового аналізу. Фахівці цієї лабораторії займалися розробкою програмного забезпечення для багатофункціонального комп'ютерного картографування.
Компанія ESRI розпочала свою діяльність у 1969 р. Тоді ГІС представляли собою високоспеціалізованої системи, що розробляються під конкретну, вузьку задачу, та керувалися десятками або навіть сотнями висококваліфікованих спеціалістів.
Флагманським продуктом ESRI до появи у 2000р. ArcGIS була ARC / INFO, яка працювала на потужних робочих станціях під керуванням операційних систем типу Unix, тому до останнього часу ARC / INFO залишалася досить специфічним продуктом, доступним далеко не кожному.
Початок призначеного для користувача ПЗ ГІС, було покладено у 1992 році випуском програмного пакета Arcview 1, який на початку позиціонувався лише як «візуалізатор» («просмотровщик» рус.) даних створених в "великий" ГІС Arc / INFO. Але згодом, Arcview отримала свій формат даних та добавку до імені - GIS (Arcview GIS) як самостійний продукт.
В кінці 1999 року Esri випустила ArcMap 8.0, яка працювала в операційній системі Microsoft Windows. ArcMap об'єднав аспект візуального призначеного для користувача інтерфейсу інтерфейсу ArcView GIS 3.x з деякими можливостями робочої станції Arc / INFO версії 7.2. Результатом цього з'єднання стало створення нового пакета програмного забезпечення під назвою ArcGIS, що включає робочу станцію ArcInfo для командного рядка (v8.0) і новий додаток графічного інтерфейсу користувача під назвою ArcMap (v8.0). Випуск ArcMap став серйозною зміною в програмних пропозиціях Esri, об'єднавши всі їх клієнтські і серверні продукти під однією програмної архітектурою, відомої як ArcGIS, розробленої з використанням стандартів Microsoft Windows COM.
ArcGIS 8.1 було офіційно випущено 24 квітня 2001 року та представлено на Міжнародній конференції користувачів Esri в 2000 році.. Це новий додаток включав три розширення: 3D Analyst, Spatial Analyst і GeoStatistical Analyst. Також була додана можливість доступу до даних в режимі онлайн, безпосередньо з сайту Geography Network або інших картографічних сервісів ArcIMS.
У травні 2004 р. був випущений ArcGIS 9, який включав ArcGIS Server і ArcGIS Engine для розробників. Реліз ArcGIS 9 містив середовище геообработки, яке дозволяло використовувати традиційні інструменти обробки ГІС в інтерактивному режимі або з будь-якої мови сценаріїв, яка підтримує стандарти COM.
2010 рік – поява ArcGIS 10 Нова версія –нові можливості. Додано інструменти по роботі з зображеннями, зокрема з космічними знімками, чого не існувало раніше.
У грудні 2014 року Esri випустила ArcGIS 10.3. Реліз включав ArcGIS Pro 1.0, який став доступний в січні 2015 року.

Коротка історія ESRI
1963
Перша ГІС. В цьому році Роджер Томлінсон, за дорученням уряду Канади, створив проект автоматизованих обчислень для зберігання і обробки великих обсягів даних щодо інвентаризації природних ресурсів.
1964
Говард Фішер створює одну з перших програм для картування, відому як SYMAP
1965
Заснування Гарвардської лабораторії комп'ютерної графіки на базі Гарвардської вищої школи дизайну. Найвідоміші ранні концепції ГІС були розроблені саме тут.
1969
Джек Денджермонд - член Гарвардської лабораторії – та його дружина Лора заснували Інститут досліджень екологічних систем, Inc. (Esri). Консалтингова фірма застосувала комп'ютерне картографування і просторовий аналіз у системах планування землекористуванням та розробці природоохоронних стратегій.
1973
Esri продає першу комерційну ГІС, створену для штату Меріленд
1981
Перша конференція користувачів ESRI. 16 учасніків. Успіх.
1982
Поява ARC/ INFO - першого комерційного продукту.
1986
У відповідь на персональні IBM, Esri випускає PC ARC/INFO
1991
ESRI в Україні
1997
Міжнародна конференція вперше проходить у місті Сан – Дієго. У той рік вона зібрала 7000 користувачів.
1999
Разом з National Geographic започатковано день ГІС. Поява ArcMap 8.0, початок ери ArcGis
2001
24 квітня 2001 року офіційно випущено ArcGIS 8.1 яку представили на Міжнародній конференції користувачів Esri в 2000 році.. Це новий додаток включав три розширення: 3D Analyst, Spatial Analyst і GeoStatistical Analyst. Також була додана можливість доступу до даних в режимі онлайн, безпосередньо з сайту Geography Network або інших картографічних сервісів ArcIMS.
2004
У травні 2004 р. був випущений ArcGIS 9, який включав ArcGIS Server і ArcGIS Engine для розробників. Реліз ArcGIS 9 містив середовище геообработки, яке дозволяло використовувати традиційні інструменти обробки ГІС в інтерактивному режимі або з будь-якої мови сценаріїв, яка підтримує стандарти COM
2010
Поява ArcGIS 10. Нова версія – нові можливості. Додано інструменти по роботі з зображеннями, зокрема з космічними знімками, чого не існувало раніше.
2015
У грудні 2014 року Esri випустила ArcGIS 10.3. Реліз включав ArcGIS Pro 1.0, який став доступний в січні 2015 року.
2017
Золотий рік ESRI – статус офіційного партнера отримує ТОВ «Компанія АСД»
м.Київ, провулок Бехтеревський, 4-Б
тел./факс: +380 44 4844322
e-mail: asd@asd-geo.com.ua