Питання та відповіді
Що такє ГІС?
У дуже поверхневому порівнянні, ГІС можна уявити як єдиний комплекс редактора растрової (Paint або Adobe Photoshop) і векторної (Adobe illustrator або Corel Draw) графіки з редактором електронних таблиць (MS Excel). При використанні такого «комбайна» ми маємо можливість аналізувати графічну і статистичну інформацію, інтегрувати її і відображати в зручному вигляді (навчальний посібник «Основи використання геоінформаційних систем». Марков Д.С,). Тобто, геоінформаційна система (ГІС) - багатофункціональна система, призначена для збору і аналізу просторових даних та пов'язаної з ними інформації, їх зберігання, відображення та використання з метою підтримки управлінських рішень.
Які переваги ГІС перед іншими розрахунковими системами?
Унікальні переваги ГІС:Можливість обробки великих обсягів даних: графічна інформація, яка є основою будь-якої ГІС, має досить великі обсяги. Таким чином ГІС з самого початку розрахована на обробку великих обсягів інформації.
• Інтеграція різнорідних даних з різнорідних джерел: геоінформаційні системи об'єднують дані, накопичені у різних підрозділах компанії, дані в різних областях діяльності людини, будь які дані, по будь якій діяльності регіону.
• Виходячи із різнорідності зібраної інформації, ГІС має можливість викривати приховані тенденції, та зв'язки між на перший погляд зовсім не пов'язаними процесами.
• Автоматизація аналізу та обробки різнорідних даних по території значно полегшує процес управління.
• Візуалізація. Як відомо, найбільшу кількість інформації (до 80 відсотків) людина отримує візуально. ГІС, побудований на графічній інформації, дає найзручніше для користувача візуальне відображення у тому числі в тривимірному вигляді.
• Моделювання - можливість моделювання будь яких явищ та процесів, ретроспективний розгляд розвитку будь-яких подій.
  Якщо ви такі круті, чому так мало корпоративних ГІС?
  Робота з просторовою інформацією ще не так давно здійснювалася на автономних комп'ютерах, оскільки довгий час існували обмеження технічного характеру: слабке обладнання та його висока вартість, ненадійність мережі і сховища даних,, і як наслідок, обмежене коло вирішуваних завдань. Прогрес на місці не стояв - місце корпоративних ІС виявилося міцно зайнято табличними системами, інтегрованими з системами автоматизації документообігу. А ГІС розширювали свою територію головним чином тільки до тих меж, де раніше використовувалися паперові карти, а тепер був потрібний ще і просторовий аналіз. Зараз ситуація змінилася, і кількість корпоративних ГІС стрімко зростає. Для прикладу – Міністерство праці США прогнозує збільшення робочих місць протягом найближчих 10 років у ГІС сегменті більше ніж на 100%, при середньому показнику у технологічному сегменті – 35%
  Хто такі ESRI?
  ESRI (Environmental Systems Research Institute - Інститут дослідження систем довкілля) американська компанія, заснована в 1969 році, фундатор, безумовний лідер та найвідоміший розробник геоінформаційних систем. Згідно даних ARC Advisory Group компанія Esri домінує на світовому ринку ГІС та визнається провідним постачальником геоінформаційних технологій для більш ніж 10 галузей світової економіки, займає 43% ринку ГІС (у порівнянні з 11% -ю часткою другого за величиною світового постачальника).
  Чому саме ESRІ?
  Як правило, будь яку діяльність оцінює ринок. Ринок оцінив. ESRI-вибір Європи та Азії, Державних органів та приватних компаній, Урядів та благодійних фондів, British Petroleum та Saudi Aramco, НАСА та НАТО і т.ін.
  Компанія ESRI, заснована в 1969 році, стояла у витоків, зробила ГІС загальнодоступним, та продовжує залишатися визнаним лідером:
  · Першу комерційну ГІС в світі створила компанія ESRI у 1973 році для штату Меріленд.
  · У 1994 році вийшла ГІС ArcView 2.0 компанії ESRI, що працювала на звичайних персональних комп'ютерах та значно розширило коло користувачів.
  · Сьогодні ESRI домінує на світовому ринку ГІС та визнається провідним постачальником геоінформаційних технологій для більш ніж 10 галузей світової економіки, займає 43% ринку ГІС (у порівнянні з 11% -ю часткою другого за величиною світового постачальника).
  Що таке ArcGIS?
  ArcGIS - базова платформа ESRI для побудови ГІС будь-якого рівня. Система доступна в будь-якій точці, де можливе використання веб-браузерів, мобільних пристроїв у вигляді смартфонів, а також настільних комп'ютерів.
  Програмні продукти ArcGIS дозволяють використовувати ГІС-функціональність в настільних і серверних додатках, через інтернет і на мобільних пристроях в польових умовах, а також вбудовувати функції ГІС в будь-які додатки користувача.
  Яка система мені потрібна?
  Для того, щоб оцінити Ваші потреби, нам потрібно більше інформації. Модульність ArcGis передбачає можливість поступового нарощення як потужності, так і функціоналу, ця гнучкість дозволяє починати роботу з мінімальним пакетом і поступово нрощувати функціонал продукту. Ми допоможемо зрозуміти що обрати залежно від побажань і можливостей. В будь-якому випадку – наші контактні дані – внизу сторінки)
  З якими СУБД працює ArcGis?
  Практично з усіма відомими
  ArcGis працює на Linux?
  Так.
  Кажуть що «Open source» краще. Що скажете?
  Останнім часом широкого розвитку набули програмні продукти та геодані відкритих ресурсів (open source).Важко переоцінити внесок систем такого типу щодо впровадження систем електронного картування, просторового аналізу і дистанційного зондування для науковців, студентів і навіть школярів. Але є «але». Якщо коротко: «open source» - системи некомерційного використання, відповідальності за працездатність, надійність, функціональність, якість і т.п. ніхто не несе, а тобто - це Ваш ризик.
  Переваги нашої «концепції»:
  Сучасність: Створивши один раз, за рахунок регулярного оновленням програмних продуктів, Ви завжди будете мати систему, яка відповідає сучасним вимогам та трендам.
  Актуальність: Можливість нарощення потенціалу Вашої системи за рахунок «додавання» нових програмних модулів дозволить «закрити» будь-які нові потреби, які виникли у Вашій компанії.
  Досвід: Досвід ESRI це не тільки більш ніж 50 років розробки найпопулярніших продуктів, це не тільки досвід найкращих спеціалістів з усього світу, це досвід мільйонної армії користувачів, досвід підприємств та компаній, державних органів та недержавних формувань, досвід флагманів та лідерів практично із усіх галузей діяльності людини.
  Надійність: ArcGis найбільш поширена ГІС платформа у світі. ІЇ нові версії крім розробників цілодобово «тестують» мільйони користувачів, тому вірогідність будь – якого «багу» мізерно мала, але, якщо Вам раптом «пощастить» з неполадкою - над Вашою проблемою будуть працювати сотні найкращих спеціалістів з різних кутків планети, та вона буде усунена в найкоротший час.
  Відповідальність:ESRI несе юридичну відповідальність за свої продукти. Якщо, наприклад, ваш постачальник програмної продукції ESRI з якихось причин не надав, або надав неякісно чи не в повному обсязі необхідні послуги (в тому числі і консультативного характеру) - питання буде вирішено регіональним дистриб'ютором та/або іншими партнерами ESRI.

  Ключовим у виборі, з нашої точки зору, повинно стати саме те, що навіть через десятки років після створення Вашої системи, вона буде така ж надійна та сучасна і, найголовніше, - у разі виникнення будь - якої проблеми, Вам завжди є до кого звернутися.  Чи можливо об'єднання з іншими системами?
  Так. Архітектура ArcGIS дозволяє поєднання практично з любими розрахунковими системами, системами реального часу, та будь якими іншими.
  ArcGis працює з AutoCAD?
  Так. Це дружні системи. За допомогою спеціальних додатків дані із AutoCAD конвертуються в ArcGis та навпаки. Більше того – компанії ESRI та Autodesk – давні партнери на рівні головних офісів.
  Є можливість нарощувати систему?

  Так. Поступово. Від настільної ГІС до комбінованої багатосерверної та хмарної системи.
  Якщо мені потрібне щось ексклюзивне?
  Ми розробимо це для вас на платформі ArcGis

  Де дізнатися про приклади застосування?

  https://www.esri.com/en-us/industries/index
  Хто в Україні використовує продукти ESRI?

  В Україні продукція ЕSRI досить поширена - продукти ArcGis займають близько 70% ринку ліцензованих ГІС. Значну частину користувачів складають державні підприємства і організації центральних і місцевих органів влади, серед яких:
  Національний науково-дослідний центр оборонних технологій і військової безпеки, Інститут проблем національної безпеки при РНБО, РНБО, Науковий центр аерокосмічних досліджень НАН України, Міністерство оборони (ГШ, ГРУ, Топографічна служба, Академія сухопутних військ та ін.), МНС України, та щє низка мінистерств, Держземагентство, СБУ, Державнa прикордонна служба, Національний антарктичний науковий центр, Український державний центр радіочастот, НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укргазвидобування» та багато інших.
  Чому я не можу придбати програми у «ESRI Україна»?
  Головним завданням регіонального дистриб'ютора (у даному випадку «Есрай Україна») є створення та підтримка партнерської мережі на території. Продаж продукції кінцевим споживачам це завдання партнерів, одним з яких є ТОВ «Компанія АСД»
  Скільки всього партнерів?
  Біля 10.
  Який партнер найкращій?
  Ми схиляємося до вибору наших клієнтів – НАК «Нафтогаз України», АТ «Укргазвидобування», «Укрчастотнагляд», «Науканафтогаз» та ін. Контакти найкращого з нашої точки зору партнера знаходяться внизу сторінки)
  Як формується ціна на програмні продукти?
  Формування цін – прерогатива дистриб'ютора. Ми формуємо ціни на наші послуги.

  Хто такі «Компанія АСД»?
  ТОВ «Компанія АСД» створена у 2012 році. Отримала статус офіційного партнера у 2017. Команда підприємства склалася із досвідчених фахівців ГІС та не менш досвідчених фахівців нафтогазового сектору. Іноді, при виникненні потреби, ми, також, залучуємо до роботи експертів, які не є нашими постійними співробітниками.
  Чому така назва?
  Це абревіатура, яка, до речі, вже не є повністю актуальною
  Ми вирішили створити ГІС, що далі?
  Наші контактні дані внизу сторінки))

  Алгоритм розробки корпоративної ГІС?
  Оцінити потреби. Оцінити можливості. Обговорити всі необхідні, з вашої точки зору функції та викласти їх на листі паперу. Зробити паузу. Обговорити ще раз і внести зміни. Поміркувати про джерела інформації, про мапи та ДЗЗ. Скласти текстовий файл по типу технічного завдання. Зателефонувати нам, чи надіслати на електронну пошту.
  Або просто зателефонувати)

  Що таке авторизований курс навчання?
  Авторизований курс – це учбовий курс, розроблений компанією ESRI, якій викладається сертифікованими ESRI викладачами, з наданням офіційного сертифікату від ESRI
  Я не впевнений, що все зрозумів, що мені робити?
  З радістю допоможемо розібратись. Наші контактні дані внизу сторінки)))
  м.Київ, провулок Бехтеревський, 4-Б
  тел./факс: +380 44 4844322
  e-mail: asd@asd-geo.com.ua